Modem IP Adresi Nasıl Öğrenilir? Modem IP Adresi Öğrenme

modem ip-adresi öğrenme
Modem IP Adresi Nasıl Öğrenilir? Modem IP Adresi Öğrenme

Modem IP Adresi Öğrenme

Modem IP Adresi Nasıl Öğrenilir? Modem IP Adresi Nasıl Öğrenilir? Modem IP Adresi nedir? Konumuzun içeriğinde bu üç konu yer almaktadır. Bunların yanında modem arayuz ip adreslerine de yer verilecektir. Uzatmadan hemen analize başlayalım o zaman, Modem IP adresi sadece sayı, rakam ve . (nokta) içerebilir. Boşluk ya da Türkçe karakter bulunmaz. Modem arayüzüne giriş  yaparak modeme bağlanan diğer aygıtları, telefonları ve bilgisayarları görüntüleyebilirsiniz. Yine modem üzerinden modem wifi şifresini, modem arayüz şifresini değiştirebilir ya da modem kablosuz özelliğini kapatabilirsiniz. Bu ve birçok işlemi modem arayüzünden gerçekleştirebiliyorsunuz. Tümünün detaylı anlatımları modem-sifre.com olarak sitemizde yer almakta.

Şimdi tekrar konumuza dönelim, modem ip adresi öğrenme için ilk adımımız,  Windows Tuşu + R tuşlarına aynı anda basarak “çalıştır” penceresini açmak, karşımıza gelen ekranda “Aç” yazan kısma CMD yazın ve ENTER tuşuna basın.

modem-ip-adres-bulma-cmd
ip adres bulma cmd

CMD bilgisayarımıza komutlar vermemize ve bilgisayarın birçok özelliğini öğrenmemize yarayan komut ekranıdır.

Buradan program çalıştırabilir, bilgisayardaki dosyaları açabilir veya sistem özelliklerini görüntüleyebiliriz. Biz bu kısmı modem ip adresi öğrenme için kullanacağız.

CMD Açılınca küçük harflerle “ipconfig” yazıyoruz ve ENTER tuşuna basıyoruz.

modem-sfiresi-ogrenme
modem-şifresi-ögrenme

Gelen sonuçtan “Default Gateway” yazan yerdeki IP sizin modeminizin arayüz ip adresi olacaktır. Örneğin benimki 192.168.0.1‘miş sizin 192.168.1.1 veya 192.168.2.1 ve benzeri bir adres olabilir.

modem-ip-adresi-bulma
modem ip adresi bulma

Resimde görüldüğü gibi karşımızda modem ip adresi.

Şimdi de CMD ekranından gelen ip adresini kopyalayıp tarayıcımızın adres satırına yazıp gidelim. Karşımızda modem arayüz ekranı. İşte hepsi bu kadar, modem ip adresi öğrenmiş olduk.

modem-ip-adresi-öğrenme

Modem IP adresi nerede yazar?

Modem IP adresi, kullandığınız modemin altında yazmaktadır. Eğer sonradan bir değişiklik yapmadıysanız burada modem ip adresi, modem arayüz şifresi ve varsayılan kablosuz bağlantı şifresi yani wifi şifresi de yer almaktadır.

Modem ip adresi alamıyor

Modem ip adresi alamıyorsa bunun başlıca birkaç sebebi olabilir hemen hızlıca bahsedelim,

1- Modeme gelen bağlantılarda (ethernet kablosu)’nun takılı ve sağlam olduğundan emin olun. Normalde internet bağlantısı olmasa bile modeminiz local IP dediğiniz 192 168 1 1 veya 192 168 2 1 gibi IP adreslerini alabilir.

2- Modeme gelen bağlantıları kontrol ettikten sonra sırada, bilgisayardan modeme gelen Ethernet kablosunun kontrolü var,  bu kabloyu modemin üzerindeki yanyana olan diğer girişlere de takarak deneyin.

3- Modem ip adresi almıyorsa yapabileceğiniz bir diğer yöntem de şu, modeminizin altında yazan çoğunlukla “Default Gateway” ibaresinin altındaki 192.168.2.1 192.168.1.1, 192.168.2.0 gibi bir IP adresi yazmaktadır bu adres modeminizin ip adresidir. IP alamadığını düşündüğünüz zamanlarda bu adrese gitmeyi deneyebilirsiniz. Eğer burdaki bilgileri değiştirmişseniz, modem resetleme konumuzu okuyarak modeminizin ayarlarını fabrika çıkışında olduğu haline getirebilirsiniz.

Sık Kullanılan Modem IP Adresleri

Modem arayüz IP adresleri modem markasına veya modeline göre değişiklik gösterebilmektedir. d smart modemi huawei modem arayuz huawei modem arayuzu. , superonline modem arayuzu türk telekom modem wifi şifre değiştirme tp link modem arayuzu, ttnet modem arayüz IP adresleri birbirinden farklı olabilmektedir.

En sık kullanılan modem IP adresleri

192.168.1.1 | 192.168.1.2 | 192.168.2.1 | 192.168.0.1 | 192.168.1.254 | 10.0.0.1 |192.168.10.1

5 1 oyla
İçerik Puanı
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Görüntüle
0
Kolayca Soru Sorabilirsinizx
()
x